Hınıs Denetim Serbestlik Müdürlüğü'nün Açılışı

2014 yılında yaşanan terör saldırısıyla kullanılamaz hale gelen Hınıs Denetimli Serbestlik Müdürlüğüne tahsisli hizmet binası, Erzurum Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla tadilatı yapılmış ve tekrardan Hınıs Denetimli Serbestlik Müdürlüğünün kullanımına sunulmuştur.

24.05.2017 tarhinde Hınıs Cumhuriyet Başsavcısı Tuğan SARICA'nın ev sahipliği yaptığı açılış programına; başta Hınıs Kaymakamı Büyent AY, Hınıs Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı İnan YILMAZ, Hınıs Hakimi Bilal SÜNBÜL, Hınıs Cumhuriyet Savcısı Yavuz GÜLER, Hınıs İlçe Emniyet Müdür Vekili Halil PEHLİVAN, Hınıs İlçe Jandarma Komutan Vekili Onur ÇAKMAK ve Hınıs A 1 Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdür Vekili Sibel YAKUT katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Hınıs Cumhuriyet Başsavcısı Tuğan SARICA; Hınıs Denetimli Serbestlik Müdürlüğünün 2014 yılında meydana gelen terör saldırısıyla kullanılamaz hale geldiğini, müdürlüğün geçici olarak Hınıs Kapalı Ceza İnfaz Kurumu yanında bulunan müştemilatta hizmete devam ettiğini, Denetimli Serbestliğin suça karışmış insanların toplum içerisinde ıslahını hedef edinen bir sistem olduğunu, zaman içerisinde iş yükü artan Denetimli Serbestlik Müdürlüklerinin fiziki yapılarının güçlendirilerek verilen hizmetin kalitesinin arttırılabileceğini ifade etti. Hınıs Denetimli Serbestlik Müdürlüğünün daha kullanışlı ve kurumsal olarak daha uygun bir hizmet binasına sahip olmasında katkıları bulunan Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanlığına, Hınıs Kaymakamı Bülent AY'a, hizmetlerinden dolayı Denetimli Serbestlik personeline ve programa katılarak verdikleri desteklerden dolayı katılımcılara teşekkür etti.

Hınıs Kaymakamı Bülent AY; Denetimli Serbestliğin hükümlüleri topluma kazardırmaya odaklanmış bir sistem olduğunu ve tüm kamu kurumlarının ortak bir çaba sergileyerek bu amacın daha kolay gerçekleştirilebileceğini belirtti. Hınıs Kaymakamı Bülent AY, yeni hizmet binasının hayırlı olmasını dileyerek, düzenlenen program için Denetimli Serbestlik personeline teşekkür etti..

Hınıs Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı İnan YILMAZ; Denetimli Serbestliğin hükümlülerin ıslahı yönünde çalışmalar yaptığını, bu yönde gerçekleştrilecek projelerin önemli olduğunu ve tüm kamu kurumlarının bu amaç uğrunda imkanlarını seferber etmelerinin mühim olduğunu belirterek, hazırlanan program için Denetimli Serbestlik personeline teşekkür etti.

Hınıs Denetimli Serbestlik Müdürü Ahmet AHLATOĞLU; müdürlük olarak aciliyet arz eden eksikliğin kullanışlı bir hizmet binası olduğunu ve bu eksikliğin yakın zaman önce giderildiğini, bu hususta her daim yardımlarını esirgemeyen Hınıs Cumhuriyet Başsavcısı Tuğan SARICA'ya ve Hınıs Kaymakamı Bülent AY' a ve programa katılan konuklara teşekkür etti.

Açılış konuşmalarından sonra konuklara yapılan ikramların ardından program sona erdi.


Tuğan SARICA

HINIS CUMHURİYET BAŞSAVCISI

 

 


-

 

 
 

 

 

 

 

SİTEMİZİ
 
T.C. Adalet Bakanlığı Hınıs Adliyesi Resmi Web Sitesi © 2015 Tüm Hakları Saklıdır. →WebPortal←