BASIN AÇIKLAMASI

    PKK/KCK terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik olarak sürdürülen çalışmalar kapsamında; Suriye/Afrin'e yönelik "Zeytin Dalı" operasyonu 20 Ocak saat: 17:00 itibariyle güvenlik güçlerimiz tarafından fiilen başlatılmıştır. Terör örgütüne müzahir şahıs, kurum ve oluşumlarca sosyal medya üzerinden provakatif paylaşım ve terör örgütü propagandası yapıldığı bilinmektedir. Hınıs Cumhuriyet Başsavcılığı Yargı sınırları içerisinde provakatif paylaşım ve terör örgütü propagandası yapan kişilerin tespitine yönelik yapılan çalışmalar neticesinde toplam 17 kişi hakkında işlem başlatılmış olup, şahıslardan 3'ü tutuklanmış, 7'si adli kontrol kararı ile serbest kalmış, geri kalan 7 kişi hakkında da soruşturma işlemlerine devam edilmektedir.


    Hınıs Cumhuriyet Başsavcılığımızca silahlı terör örgütleri ile ilgili olarak sosyal medya hesapları üzerinden provakatif çağrılarda bulunan ve terör örgütü propagandası yapan şahısların tespit edilmesi yönelik gerekli soruşturma işlemlerine titizlikle devam edilmektedir.


    Kamuoyuna saygıyla duyurulur.Tuğan SARICA
Hınıs Cumhuriyet BaşsavcısıT.C. Adalet Bakanlığı Hınıs Adliyesi Resmi Web Sitesi © 2015 Tüm Hakları Saklıdır. →WebPortal←