HINIS CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞIMIZCA
2017 YILINDA HINIS ADLİYESİ, HINIS ADLİYE LOJMANLARI VE HINIS DENETİMLİ SERBESTLİK MÜDÜRLÜĞÜ BÜNYESİNDE YAPILAN BAKIM VE ONARIM FAALİYETLERİ

Hınıs Cumhuriyet Başsavcılığımızca 2017 yılı içerisinde Hınıs Adliyesi, Hınıs Adliye Lojmanları ve Hınıs Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde Adalet Bakanlığı Stateji Geliştirme Başkanlığınca gönderilen gerekli bütçe ve ödenekler kapsamında aşağıda sıralı bakım ve onarım çalışmaları gerçekleştirilmiştir.
*Hınıs Adliyesi Hakim-Savcı ve personellerine ait oda kapıları değişerek protokol halılarının serilmesi ile adliye koridorlarına şık ve estetik görüntü kazandırılarak yine 15 Temmuz Şehitleri anısına adliye koridorunda fotoğraf sergisi kuruldu.
*Hınıs Adliyesi Savcılık kaleminin büro malzemeleri değiştirilerek, personelin daha verimli rahat çalışması için uygun ortam hazırlanmıştır.
*Hınıs Adliyesine ait Savcılık ve Mahkeme arşivlerine ihtiyaç doğrultusunda kullanışlı dolaplar yaptırılmıştır.
*Hınıs Adliyesine ait Emanet deposuna duvardan duvara kapaklı dolaplar ile raflar yapılmıştır.
*Hınıs Adliye Lojmanlarına gerekli güvenlik önlemlerinin alınması amacıyla öncelikle güvenlik kameralarına ek olarak ilave kameralar takılarak, bahçe istinat duvarına güçlendirme yapılıp saç plakalar ve jiletli tellerle gerekli onarım çalışması yapılmış buna uygun dayanıklı bahçe kapısı ve motor takılmıştır. Mevsim koşullarına uygun olmayan açık balkonların ısı ve enerji tasarrufu amacıyla pimapen PVC çalışması yapılarak kapatıldığı, yine apartman merdivenlerine, kapı girişlerine granit taş çalışması yapılarak yıpranmış ve bozulmuş merdivenler onarılmıştır. Ayrıca lojman bahçesinde bulunan kamelya ve çocuk parkının bakım ve onarımı yapılarak lojman bahçesinin daha aktif kullanılabilir hale getirilmiştir.
*Hınıs Denetimli Serbestlik Müdürlüğü binasının gerekli bakım ve onarımı için Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanlığının katkıları ile günümüz koşullarına uygun olmayan kurum binasının yeri değiştirilerek taşınmış olan yeni binanın iç ve dış bakım ve onarımı yapılmıştır.
Adalet Teşkilatının etkin hizmetlerinin devamı sağlamak amacıyla yapılan bu çalışmalara desteklerinden ötürü Adalet Bakanlığı Stateji Geliştirme Başkanlığına saygı ve şükranlarımızı sunarız. 07/11/2017


Tuğan SARICA
Hınıs Cumhuriyet Başsavcısı

  

  

  

  

  

                                                                                                                         


-

 

 
 

 

 

 

 

T.C. Adalet Bakanlığı Hınıs Adliyesi Resmi Web Sitesi © 2015 Tüm Hakları Saklıdır. →WebPortal←